úvod       Daniel       Profesoři       kalendář       booking       fotogalerie       zajímavosti       diskografie

Daniel Hůlka oslaví 13. června 2018 své životní jubileum ve Velkém sále pražské Lucerny. Na velkolepém koncertě pořádaném u příležitosti jeho 50. narozenin se diváci budou moci zaposlouchat do Danielových největších popových a muzikálových hitů, a to ve zcela nových úpravách hudebního uskupení Profesoři a já. Trio talentovaných hudebníků složené z Veroniky Savincové, Jiřího Březíka a Aleše Hávy Daniela doprovodí hrou na různé hudební nástroje a také několikahlasým zpěvem. Kromě toho si oslavenec na pódium pozve také několik zajímavých hostů, mimo jiné zpěvačku, herečku a moderátorku Kateřinu Brožovou, hudebního skladatele a stálici české pop music Michala Davida nebo kytarového virtuóze Lubomíra Brabce. O hudební doprovod se na koncertě postarají také mladé zpěvačky ze skupiny Tři barvy a tanečním vystoupením diváky nadchne slavná krvinka z muzikálu Drákula Kateřina Stryková. Hudební zážitek bude navíc umocněn velkou ohňovou a světelnou show Michala Halačky a Aliatrix Art Production a také retrospektivními velkoformátovými projekcemi.


PROFESOŘI A JÁ, DANIEL HŮLKA

Na koncertech budou mít diváci příležitost vidět Daniela Hůlku spolu se zcela novým tvůrčím týmem.

Nadaní hudebníci Jiří Březík, Veronika Savincová a Aleš Háva jej nejen doprovodí hrou na nejrůznější hudební nástroje, ale velkým překvapením pro diváky bude také to, že se tato malá kapela postupně celá rozezpívá.

Kromě Danielova sólového zpěvu si tak budou moci poslechnout také duety, tercety a v některých písní rovněž čtyřhlasý zpěv.


Daniel Hůlka - zpěv

Veronika Savincová - zpěv, perkuse, cajon

Aleš Háva - zpěv, keyboard, cajon

  Jiří Březík - zpěv, akustická kytara, cajon

Autor textu: Jiří Březík

Pokud se dá věřit obecným pravdám a zevšeobecnělým názorům, jistě každý uzná, že lidský hlas je jeden z nejpozoruhodnějších nástrojů, jakými člověk vládne. Dovede vyjádřit stovkami, snad i tisíci odstíny veškeré emoce, radost a štěstí, stejně jako zklamání a bolest, rozkoš i lhostejnost, nenávist i touhu. Dovede mluvit, dovede promlouvat miliony slov nespočetných jazyků a nářečí... Dovede se smát až do slz a řvát vzteky až do hysterického smíchu.

A dovede zpívat....

Zpěv je druh lidského konání, který porušuje veškerá pravidla a překračuje jakékoli mantinely. Nedá spát nikomu z nás, protože i ten, kdo nezpívá, se o to jistě alespoň občas pokusí, a hudba a zpěv vyplňují v našem světě prostoru a času víc než dost. Kdo vlastní hlas, který dovede vyprávět, ten nikdy nesejde z očí, nebo - lépe řečeno - z uší.

A majitelem a nositelem takového hlasu je Daniel Hůlka.

I lidé, kteří se nepočítají mezi jeho fanoušky, celkem bez rozpaků přiznávají, že Daniel zpívá hlasem, který lze rozeznat okamžitě, a který je jim sympatický i přesto, že jeho písničky zrovna nejsou "jejich šálkem kávy". A lidem, kteří tento hluboký a citlivý hlas obdivují, stejně jako fanouškům Dana Hůlky, není zapotřebí už nic dalšího zdůrazňovat.

Je to právě a jen lidský hlas, který by měl posluchače přesvědčit, že písničky, hudba i zpěv, dělají z našeho složitého a mnohdy i smutného světa ještě stále to šťastné a krásné místo

koncerty:

13. 6. 2018

LUCERNA PRAHA


úvod       Daniel       Profesoři       kalendář       booking       fotogalerie       zajímavosti       diskografie

manager:

ŠTĚPÁNKA PERKOVÁ

mail: managerhulka@gmail.com

tel: + 420 601 341 275